Богата овошна салата со аронија

Освежувачки оброк за било кој дел од денот.

Оваа вкусна, богата и хранлива овошна салата со аронија ќе ве наполни со витамини и антиоксиданси и ќе ви даде енергија за цел ден. Содржи 368 калории, 75.8 g јаглехидрати, 6.5 g масти и 4.2 g протеини.

Функционалност: посно, vege, 100 % natural, diet, lactose free, GMOfree.

Повеќе за  тоа зошто е здрава аронијата прочитајте тука.

Оваа е салата е одлична и за овошен ден за оние кои се на УН исхрана.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Погледнете го нашето видео подолу.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=flvbr_-vIlw[/embedyt]

На здравје.

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *