Хроно ручек: Динстано свинско месо со нане и пире од карфиол

Во хроно исхраната свинското месо е дозволена намирница за појадок и ручек. За вечера се препорачуваат полесни и помалку мрсни меса (пилешко и мисиркино). О ва правило важи и за оние кои се во рестрикција, но и за оние кои не се.

Наш предлог за здрав и вкусен хроно оброк е динстано свинско месо со нане и пире од карфиол.

Потребни состојки (за 2 лица):

  • 400 g свинска кртина
  • 1 лажичка суво нане или неколку гранчиња свежо
  • 2 лажици маслиново масло
  • 400 g карфиол (1 китка со средна големина)
  • 1 лажица сенф
  • малку хималајска сол, црн бибер и куркума
  • салата по желба (марула, краставица и сл.).

Начин на подготовка:

Месото насечете го на 4 парчиња. Посолете го со малку хималајска сол, црн бибер и куркума. Во тавче со капак ставете 1 лажица маслиново масло да се загрее, па ставете го месото. Сосема кратко пропржете го дури малку не зарумени, потоа налејте 200 ml вода. На крај додадете го нането и поклопете го тавчето. Намалете го шпоретот на тивко и оставете го да се динста минимум 1 час. Колку подолго се динста, толку месото ќе биде покревко.

Карфиолот насечкајте го на ситни цветчиња и ставете го во вода да се свари. Кога убаво ќе омекне, тргнете го од оган и со алатка за пире убаво изгмечете го. На крај додадете 1 лажица маслиново масло, 1 лажица сенф, малку сол и зачини по сопствен вкус.

Комбинирајте го овој вкусен ручек со свежа салата по избор.

Добар апетит!

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *