Домашен пилинг за лице

Основната состојка на овој пилинг за лице е кафето, но и останатите намирници може да ги најдете во својата кујна.

Пилингот од кафе ја регулира циркулацијата, ги отстранува мртвите клетки од кожата, а со тоа ѝ дава одличен сјај и свеж изглед на кожата.

9c78f0e76a128759922a9e606f3d4f3f

Потребно ќе ви биде:

– 1 лажица талог од кафе

– 1 лажица мед

– 1 лажица маслиново масло

Начин на подготовка:

Измешајте го талогот од кафето, медот и маслиновото масло. Смесата ставете ја во фрижидер и оставете ја 30 минути. Потоа нанесете ја на лице и измијте со млака вода. По само неколку дена ќе забележите неверојатни резултати.

Ane

Вљубена во пилатес,аеробик,возење ролери и редовно качување на Водно. Зависник од кофеин и домашни здрави десети.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *