Маска за суви раце со авокадо, лимон и овесни снегулки

За оние кои имаат проблем со суви и груби раце, имаме природно домашно решение. Во продолжение видео на кое ќе можете да погледнете како да си подготвите домашна и природна маска за суви раце.

Се што ви е потребно е: авокадо, две лажици овесни снегулки, белка од јајце и една лажица сок од лимон.

Постапката на подготовка погледнете ја на видеото. Нанаесете ја маската на рацете и оставете ја да делува 20 минути. Потоа, со топла вода темелно исчистете ги рацете и нанесете хидратантен крем.

Avocado Oatmeal Hand Mask

Rough hands? Try this DIY avocado and oatmeal hand mask.

Posted by Prevention Magazine on Sunday, July 31, 2016

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *