Тренинг кој согорува 400 калории за 30 минути!

Без разлика на тоа во каква форма сте, овие едноставни трикови можат многу да ви помогнат да ја зголемите потрошувачката на калории и да го забрзате процесот на слабеење. Најлесно од се е што тренингот во продолжение (видео) можете да го изведувате било каде. Потребно ви е само мат простирка, желба за вежбање и 30 минути во денот. Колку почесто го практикувате, толку повеќе телото ќе троши повеќе калории дури и во мирување.

Можеби ќе ве интересира:

Пилатес вежби со топка кои ќе го зацврстат вашето тело

Едноставни вежби за истегнување

Вежби за тонирање на нозете

Само 5 минути дневно: Вежби за тонирање на рацете

Вежбајте пилатес дома

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *