4 пилатес вежби за убаво обликувани нозе и задник

Убаво обликуван задник и затегнати нозе без целулит се сон на секоја жена…Прекумерното седење го предизвикува баш спротивното, таложење масно ткиво и целулит, а вежбањето е дефинитивно едно од најдобрите решенија за тоа.

На видеото подолу имаме 4 едноставни вежби кои се одлични за затегнување на мускулите на задникот и нозете, дополнително овие вежби ја стимулираат циркулацијата, а со тоа помагаат за намалување на целулитот.

Викнете ја другарка ви наместо на кафе на пилатес вежби за задник и нозе 🙂

Доколку сепак немате мотивација за вежбање во домашни услови, побарајте не на телефон и резервирајте си место во некоја од нашите групи. Ние сме тука да ве мотивираме и да ви помогнеме да ја направите физичката активност дел од вашето секојдневие.

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *