5-минутен тренинг за цврсти и тонирани раце

Ако спаѓате во групата на личности кои се презафатени и немате многу време за рекреација, тогаш овие 5 вежби за тонирање на рацете се идеални за вас. Можете да ги правите секојдевно затоа што не ви е потребна дополнителна опрема, а доволни се само 5 минути. Секоја вежба трае 60 секунди, а тренингот се состои од 5 вежби.

Можеби ќе ве интересира:

10 одлични вежби за целото тело кои можете да ги правите дома

5 вежби за обликување на задникот

Вежби за тонирање на нозете

Пилатес вежби со топка кои ќе го зацврстат вашето тело

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *