Потпечени безглутенски тестенини со зеленчук и семиња

Предлог за брз ручек кога навистина не знаете што да им направите на најблиските!

Овие безглутенски тестенини ќе направат да не чувствувате тешкотии после оброкот, готови се за само 10 минути и воопшто не се разликуваат од обичните тестенини

Состојките кои ги користиме се доволни за 3 нормални порции.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Начинот на подготовка погледнете го нашето видео.

Добар апетит!

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *