Чај од природни билки и лимон за поубав и поцврст сон

Со помош на лековити билки кои можат да го смират телото можете да ја контролирате несоницата, доколку патите од неа.

Природните билки покрај тоа што се одлични за несоница се одлични и за смирување на телото после напорен ден.

Чајот кој го подготвивме ќе ве опушти и релаксира и ќе ви помогне да имате поубав, помирен и поцврст сон.

Потребни состојки:

  • тркалца лимон
  • листови свежа лаванда
  • листови свежи нане (минт)
  • листови свежа маточина
  • листови свеж рузмарин.

Начин на подготовка:

Начинот на подготовка погледнете го на видеото во прилог.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=WmEJXEBHfwA[/embedyt]

Рецептот и видеото се на Елена Ѓорѓиевска.

Можеби ќе ве интересира: Начини како да го подобрите вашиот сон

Драгана Младеновска

Аеробик и пилатес инструктор, Сопственик на FitLife Fitness Studio, Магистар по фармација и диететика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *