Интегрални хроно мафини со спанаќ, печурки и семиња

March 17th, 2018|Категории: Исхрана, појадок, Рецепти, Хроно|Теми: , , , , , , , , , |

Овие мафини можете да си ги подготвите во сабота или недела и да си имате готов хроно појадок за цела недела. Еден мафин содржи 104.1 калории, 12.47 g јаглехидрати, 4.96 g масти и 4 g протеини. Функционалност:

Предлог за хроно појадок: Вкусни мафини од наут и зеленчуци

July 3rd, 2017|Категории: Исхрана, појадок, Рецепти, Хроно|Теми: , , , , , , |

Одличен предлог за вкусен и здрав хроно појадок. По желба можете да им додадете и други зеленчуци или пак било што сакате. Ако не сте на хроно исхрана овие мафини се одлични и за ручек

Хроно појадок: Киноа со зеленчук и моцарела

June 28th, 2017|Категории: Исхрана, појадок, Рецепти, Хроно|Теми: , , , , , , , |

Наш предлог за здрав хроно појадок за денес е киноа со зеленчук и моцарела. Киноата е одлична намирница со извонредно богат нутритивен статус. Богата е со протеини и есенцијални амино киселини, содржи многу минерали, голем

Хроно појадок: Брускети со пршут, моцарела и домат

April 23rd, 2017|Категории: Исхрана, појадок, Рецепти, Хроно|Теми: , , , , , , , , |

Доколку сте на хроно исхрана знаеме дека појадокот е вашиот омилен оброк, затоа што појадокот е секогаш вистинската гозба. За појадок ви се дозволени многу повеќе намирници отколку за ручек и вечера и имате поголема

Хроно појадок: Пита со кори од хељда, спанаќ и моцарела

April 3rd, 2017|Категории: Исхрана, појадок, Рецепти, Хроно|

Вкусна пита со хељдини кори за здрав хроно појадок. Овие кори случајно ги видов во еден од нашите маркети и веднаш им смислив рецепта. Потребни состојки: 500 g кори од хељда 150 g рендана моцарела

Хроно појадок: Интегрални шпагети со шампињони и запечен сусам

March 30th, 2017|Категории: Исхрана, појадок, Рецепти, Хроно|Теми: , , , , , , , |

Хроно појадок набрзина, за моментите кога немате подготвено здраво хроно лепче за наутро (рецепт за хроно леб можете да најдете тука). Во хроно исхраната тестените се дозволени за појадок, но само од дозволените брашна. Изберете

Како да подготвите домашен, здрав хроно леб?

March 29th, 2017|Категории: Исхрана, појадок, Рецепти, совети, Хроно|Теми: , , , , , , |

Појадокот во хроно исхраната е единствен оброк во кој е дозволено да јадете леб, но не оној од пченично брашно на кој сте веќе навикнати. Изберете леб од дозволените брашна (интегрален, ‘ржан, пченкарен или јачменов).

Хроно појадок: Интегрални тестенини во сос од авокадо

March 22nd, 2017|Категории: Исхрана, појадок, Рецепти, Слабеење, Хроно|Теми: , , , , , , |

Хроно исхраната е се попопуларна и станува начин на живот како што е вегетаријанството и веганството. Овој начин на исхрана може да ви помогне многу доколку сакате да намалите килограми. Хроно исхраната не е диета

Што да јадете за појадок, ручек и вечера ако сте на хроно исхрана

January 22nd, 2017|Категории: вечера, Здравје, Исхрана, појадок, ручек, Слабеење, Совети, совети, Хроно|Теми: , , , |

Кога веќе сме запознаени со сите најважни правила во хроно исхраната (повеќе на следниот линк) ви нудиме пример како конкретно да ги комбинирате намирниците за појадок, ручек и вечера. Што да јадете за појадок кога