Хроно ручек: Ќофтиња од пилешко со блитва

April 25th, 2017|Категории: Исхрана, Рецепти, ручек, Хроно|Теми: , , , , , , , , , , |

Вкусни хроно топчиња од пилешко месо. Одлични се во комбинација со свежа сезонска салата по ваш избор. Потребни состојки: 250 g пилешко месо 1 белка 3-4 листа блитва 1 кромид 1-2 чешниња лук малку сол

Хроно ручек: Богата салата со пилешко

April 21st, 2017|Категории: Исхрана, Рецепти, ручек, Хроно|Теми: , , , , , , , , |

Ручекот во хроно исхраната не е количински ограничен, но сепак за ручек се забранети одредени намирници. За ручек се препорачува да јадете некој тип на динстано месо заедно со зеленчук. Можеби ќе ве интересира: 20

Хроно ручек: Брза салата со туна и ленено семе

April 9th, 2017|Категории: Исхрана, Рецепти, ручек, Хроно|Теми: , , , , , , |

Овој предлог за хроно ручек е за оние денови кога брзате и немате време да готвите. Овој ручек е готов за помалку од 10 минути. Потребни состојки: 1 туна во конзерва неколку листови марула 1

Хроно ручек: Динстано свинско месо со нане и пире од карфиол

April 5th, 2017|Категории: Исхрана, Рецепти, ручек, Хроно|Теми: , , , , , , , |

Во хроно исхраната свинското месо е дозволена намирница за појадок и ручек. За вечера се препорачуваат полесни и помалку мрсни меса (пилешко и мисиркино). О ва правило важи и за оние кои се во рестрикција,

Хроно ручек: Мусака од тиквичка и мелено месо

March 28th, 2017|Категории: Исхрана, Рецепти, ручек, Хроно|Теми: , , , , , , , |

Доколку сте на хроно исхрана за ручек се препорачува да јадете некој тип на месо заедно со зеленчук. Но, бидете внимателни со изборот на зеленчук затоа што скробните зеленчуци се забранети. Месо со компири не

Што да јадете за појадок, ручек и вечера ако сте на хроно исхрана

January 22nd, 2017|Категории: вечера, Здравје, Исхрана, појадок, ручек, Слабеење, Совети, совети, Хроно|Теми: , , , |

Кога веќе сме запознаени со сите најважни правила во хроно исхраната (повеќе на следниот линк) ви нудиме пример како конкретно да ги комбинирате намирниците за појадок, ручек и вечера. Што да јадете за појадок кога