10 правила за тридневна детоксикација после празниците

January 7th, 2018|Категории: Детоксикација, Здравје, Исхрана, Предизвици, Слабеење, Совети|Теми: , , , , , , , |

Полна трпеза, многу храна, кифлички, руска салата, сарми, многу слатки, алкохол....и уште што ли не... Но, еве готово е празниците ќе завршат, но како после сето тоа јадење да се вратите во форма? Празниците будат

З дневен план за детоксикација од шеќери

May 27th, 2017|Категории: Детоксикација, Здравје, Исхрана, Предизвици, Совети|Теми: , , , , , , |

Дали понекогаш сте размислиле малку подлабоко во која мера храната што ја јадеме влијае на здравјето, убавината и на тоа како се чувствуваме? Исхраната е клучот до оптимално здравје, убава кожа, свеж изглед и енергија.

Превземете ги сите 7 рецепти од предизвикот 7 дена здрав појадок

March 20th, 2017|Категории: 7 дена здрав појадок, Предизвици|Теми: , , , , , , , , , , |

Креиравме бесплатен документ кој ги содржи сите 7 рецепти од предизвикот 7 дена здрав појадок. Испечатете го овој водич и чувајте го во кујната со цел одвреме-навреме да ве потсети да се предизвикате и 7

7 дена здрав појадок – Ден 7

March 18th, 2017|Категории: 7 дена здрав појадок, Предизвици|Теми: , , , , , , , , , |

Стигнавме до крајот, денес е последниот ден од нашиот предизвик 7 дена здрав појадок. Очекувајте наскоро водич со сите 7 рецепти кои ќе можете да си го испечатите и да си го чувате во кујната

7 дена здрав појадок – Ден 6

March 17th, 2017|Категории: 7 дена здрав појадок, Предизвици|Теми: , , , , , , |

Нема поубаво чувство од започнување на денот со вкусен и здрав појадок. До крајот на нашиот предизвик има уште само два дена. За денес одбравме детоксикациски појадок во чаша. Ден 6 Смути за детоксикација За

7 дена здрав појадок – Ден 5

March 16th, 2017|Категории: 7 дена здрав појадок, Предизвици|Теми: , , , , , , , , , |

Доколку ги следите нашите инструкции и успешно го прифативте предизвикот сигурно веќе се чувствувате полесно и сте полни со енергија. Неделата полека одминува, а петокот е еден од омилените денови на сите нас. За денес

7 дена здрав појадок – Ден 4

March 15th, 2017|Категории: 7 дена здрав појадок, Предизвици|Теми: , , , , , , , , |

Нашиот предизвик продолжува, веќе сме на половина од неделата. Ако сето тоа ви изгледа примамливо, не се двоумете започнете веднаш. Ден 4 Двопек со јајце и јогурт За денес одбравме брза, лесна и здрава комбинација.

7 дена здрав појадок – Ден 3

March 14th, 2017|Категории: 7 дена здрав појадок, Предизвици|Теми: , , , , , , , |

Продолжуваме да ве мотивираме да го започнете денот со здрав појадок. Сеуште не е доцна да ни се приклучите, започнете денес, а претходните два дена надополнете си ги по завршувањето на предизвикот. Ден 3 Банана

7 дена здрав појадок – Ден 2

March 13th, 2017|Категории: 7 дена здрав појадок, Предизвици|Теми: , , , , , , , , |

Нашиот предизвик продолжува, ако вчера успеавте да направите разумен избор за појадок, тогаш продолжете го тоа и денес. За денес имаме друг здрав рецепт. Ден 2 Интегрално лепче со хумус За денес избравме лесен, брз

7 дена здрав појадок – Ден 1

March 12th, 2017|Категории: 7 дена здрав појадок, Предизвици|Теми: , , , , , , , , |

Започнуваме предизвик – 7 дена здрав појадок. Во текот на следните 7 дена ќе ве инспирираме секој ден да го започнете со здрав и хранлив појадок кој ќе ви даде енергија и хранливи нутрититенти за

3 дневен детокс план за прочистување, слабеење и зајакнување на имунитетот  

February 18th, 2017|Категории: Детоксикација, Здравје, Предизвици|Теми: , , , , , , , , , |

Досега имавме неколку предизвици и начини да се обидеме да ве мотивираме подобро да се храните и да се свртите кон сопственото здравје. Целта и сега е ни е слична, да ве мотивираме 3 дена

Сауна – да или не?

February 12th, 2017|Категории: Детоксикација, Здравје, Нега на тело, Совети, Убавина|Теми: , , , |

Дали сауната е здрава и дали навистина може да ви помогне кога е во прашање слабеењето? Прочитајте во продолжение. Ако сакате да го намалите внатрешниот немир и да се ослободите од стресот, сауната е добар

Превземете ги сите 7 рецепти од предизвикот 7 дена свежи салати

January 15th, 2017|Категории: 7 дена свежи салати, Предизвици|Теми: , , , , |

Креиравме бесплатен документ кој ги содржи сите 7 рецепти од предизвикот 7 дена свежи салати. Испечатете го овој водич и чувајте го во кујната со цел одвреме-навреме да ве потсети да се предизвикате и 7

7 дена свежи салати – Ден 7

January 15th, 2017|Категории: 7 дена свежи салати, Предизвици|Теми: , , , , |

Стигнавме до крајот, денес е последниот ден од нашиот предизвик 7 дена свежи салати. Очекувајте наскоро водич со сите 7 рецепти кои ќе можете да си го испечатите и да си го чувате во кујната

7 дена свежи салати – Ден 6

January 14th, 2017|Категории: 7 дена свежи салати, Предизвици|Теми: , , , , |

За денес нисокалорична детоксикација со целер. Ден 6 Зелена детоксикациска салата со целер Целерот го избравме затоа што е богат со витамин Ц, витамин Б6, но најмногу со витамин К. Една порција целер задоволува 37%

7 дена свежи салати – Ден 5

January 12th, 2017|Категории: 7 дена свежи салати, Предизвици|Теми: , , , |

Ако го прифативте предизвикот, сигурно веќе чувствувате леснотија. Доколку застанете на вагата сигурни сме дека таа ќе покажува 1-2 kg помалку. Тоа би требало да биде доволен мотив да продолжите до крај. Ден 5 Зимска

7 дена свежи салати – Ден 4

January 11th, 2017|Категории: 7 дена свежи салати, Предизвици|Теми: , , , |

Нашиот предизвик продолжува, веќе сме на половина од неделата. Ако сеуште не ни се придруживте не е доцна, започнете денес па деновите кои сте ги пропуштиле надокнадете ги на крај. Во прилог рецептот за денес.

7 дена свежи салати – Ден 3

January 10th, 2017|Категории: 7 дена свежи салати, Предизвици|Теми: , , , , |

За денес повторно зелена чинија полна здравје, но за разлика од првиот ден денес слатата ќе биде многу побогата и ќе ви даде многу повеќе енергија. Рецептот е во прилог. Ден 3 Зимска зелена салата

7 дена свежи салати – Ден 2

January 9th, 2017|Категории: 7 дена свежи салати, Предизвици|Теми: , , , |

Нашиот предизвик продолжува, ако вчера успеавте вечерата да ја замените со нашата здрава зелена салата, тогаш продолжете го тоа и денес. За денес имаме друг здрав рецепт. Ден 2 Здрава салата со цвекло и зелка

7 дена свежи салати – Ден 1

January 9th, 2017|Категории: 7 дена свежи салати, Предизвици|Теми: , , , , |

Започнуваме 7 дневен предизвик со свежи сезонски салати. Целта на овој предизвик е пост-празнична детоксикација. Се што треба да направите е вечерата овие 7 дена да ја замените со свежа салата. Секој ден ќе се