7 трикови за побрз раст на косата

May 21st, 2017|Категории: Нега на коса, Совети, Убавина|Теми: , , , |

Користете сок од алое вера Сокот од алое вера е исклучително хранлив и го поттикнува растот на косата. Со кружни движења, измасирајте го скалпот на главата користејќи сок од алое вера. Тоа ќе ви помогне

Направете сами: Маска за волумен и сјај на косата by Bare Origin

March 28th, 2017|Категории: Нега на коса, Совети, Убавина|Теми: , , , , |

Mаска за коса која и дава неверојатен волумен и мекост на косата. Маската ги навлажнува корените на косата и ги смирува иритациите предизвикани од сува и оштетена кожа на черепот. Авокадото, маслото од кокос и

Направи сам: Евтин витамински шампон против опаѓање на коса

January 1st, 2017|Категории: Нега на коса, Совети, Убавина|Теми: , , |

Проблемот со опаѓање на косата е многу чест и подеднакво ја зафаќа и машката и женската популација. Опаѓањето на косата може да претставува голем социолошки проблем кај одредена индивидуа. Бујната, сјајна и цврста коса се

Што да јадете за здрава коса и здрави нокти?

December 8th, 2016|Категории: Здравје, Нега на коса, Совети, Убавина|

Нема сомнеж дека здравата исхрана има безброј придобивки кога е во прашање здравјето - го намалува ризикот од различни болести, го јакне имунитетот, ни дава повеќе енергија и позитивно влијае на квалитетот на сонот. Но,

Домашни маски за негувана коса

May 18th, 2016|Категории: Нега на коса, Совети, Убавина|

Негуваната и сјајна коса е императив за секоја жена. Негата на косата не мора да подразбира скапи третмани. За нега и одржување на здрава коса, ви предлагаме сосема природни и домашни маски за коса кои

Природни маски за коса

March 4th, 2016|Категории: Нега на коса, Убавина|

Негувана и сјајна коса е сон на секоја жена. Но, секако дека ваквата коса бара нега, внимание и посветеност. Честото фарбање, фенирање, пеглање и средување врз косата оставаат последици како: испукани врвови, сува и оштетена