Викенд одбележан во духот на здравјето, фитнесот и велнесот!

September 26th, 2017|Категории: Настани, Фитнес|Теми: , , , , |

По големата најава за третото издание на HFW Expo, може да кажеме дека овој викенд, во Градскиот парк, на терените Работнички, поминавме два убави сончеви дена во духот на здравите навики, фитнесот и велнесот! Трета

Гратис влезници за најголемиот настан за здрав животен стил – Health, Fitness & Wellness Expo 2017

September 20th, 2017|Категории: Настани, Фитнес|Теми: , , , |

Ситно броиме до третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo, кој ќе се одржува овој викенд, 23-24ти септември, во Градскиот парк во Скопје, на терените Работнички. Бидјеќи интересот за настанот е огромен, сакаме нашите

Дознајте што се ќе се случува на третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo!

September 12th, 2017|Категории: Настани, Фитнес|Теми: , , , , |

Веќе ги најавивме новите датуми 23-24 септември и новата локација – Градски парк, терени Работнички, па време е да дознаете што се’ ќе се случува на третото издание на Health, Fitness & Wellness Expo! Оваа

Трето издание на HFW Expo во септември!

September 5th, 2017|Категории: Настани, Фитнес|Теми: , , , , , , |

Септември е месецот со кој започнува сезоната на нови почетоци, прифаќање на нови здрави навики, започнување со спортска активност, правилна исхрана, нови методи за релаксација, грижа за здравјето и изгледот, кои потоа се трудиме да

Скопје балансира! – настан кој не се пропушта!

May 21st, 2017|Категории: Настани, Фитнес|Теми: , |

Брендот GIBBON верува во баланс на умот и телото, кој ќе придонесува во подобрувањето на секојдневното живеење. Целта е да се инспирираат индивидуи кои ќе работат на самодовербата за постојано да се надминуваат самите себе

Дали ги правите овие 5 грешки пред трчање?

April 29th, 2017|Категории: Настани, Совети, Фитнес|Теми: , , , , , , , |

Во пресрет на најголемиот спортски настан во Скопје – Скопскиот маратон, подготвивме интересен текст за можните грешки кои можеби ги правите пред трчање. Се подготвувате за трка, полумаратон или маратон, трка на 5 km или

Mартовска Zumba® Забава!

March 23rd, 2017|Категории: Зумба, Настани, Фитнес|Теми: , |

Почувствувајте ја ZUMBA енергијата во целост! Со повеќегодишно искуство зад нас, се очекува Мартовската 2017 ZUMBA ЗАБАВА, да биде побројна и поинтересна. Овој пат на ново место, MKC Club&Restaurant. Ќе има нови ZUMBA кореографии, нови

ZUMBA Fitness – Забава што не смее да се пропушти!

November 23rd, 2016|Категории: Зумба, Настани, Фитнес|

Zumba Fitness претставува програма на аеробни вежби каде што се вклучени елементи на танцување. Всушност Зумбата комбинира основни чекори од танците кои се применуваат на латино и интернационална музика со цел да се направи вежбањето забавно.

Успешно помина и вториот Health, Fitness & Wellness Expo!

September 27th, 2016|Категории: Настани, Фитнес|

И оваа година видовме дека луѓето се повеќе и повеќе се интересираат, но и ги применуваат здравите навики, активни се и се интересираат за се’ она што е ново, интересно и корисно на нашиот пазар.

Вежбајте зедно со фитнес клубот FitOne: оваа сезона збогатени со две нови локации во Автокоманда и Аеродорм!

September 24th, 2016|Категории: Настани, Совети, Фитнес|

Вежбањето го подобрува квалитетот на живот, ве прави посреќни, позадоволни и ви помага многу лесно да се справите со сите предизвици во животот. Ќе ве интересира: Како физичката активност го подобрува целокупното здравје!  Со физичка

Второ издание на Health, Fitness & Wellness Expo! 23-25 | септември | Хотел Александар Палас

September 9th, 2016|Категории: Настани, Фитнес|

Време е за враќање во форма! Летото полека ни заминува, па со завршувањето на сите летни активности кои ни го одвлекуваа вниманието време е во фокус да се стави градењето на здрави животни навики. Затоа,

Второ издание на Health, Fitness & Wellness Expo!

August 24th, 2016|Категории: Здравје, Исхрана, Настани, Фитнес|

Овој септември, подгответе се за второто издание на Health, Fitness & Wellness Expo. Од 23-25 септември, во Хотел Александар Палас, по втор пат ќе се одржи најголемиот интерактивен настан за ЗДРАВ ЖИВОТЕН СТИЛ. И оваа

Бесплатен ZUMBA Fitness час на отворено!

June 23rd, 2016|Категории: Зумба, Настани, Фитнес|

На 25.06.2016 (сабота) во 19:30h, Фитнес Клубот "Fit One" во соработка со Општина Аеродром, организира Бесплатен Zumba Fitness час во Спортскиот Центар "Ново Лисиче" (кај стадионче). Станува збор за истата сцена во Ново Лисиче, на која

ZUMBA Fitness – Забава што не се пропушта!

February 23rd, 2016|Категории: Зумба, Настани, Фитнес|

Zumba Fitness претставува програма на аеробни вежби каде што се вклучени елементи на танцување. Всушност Зумбата комбинира основни чекори од танците кои се применуваат на латино и интернационална музика со цел да се направи вежбањето забавно.