Чоко-банана пудинг од киноа

Одлична идеа за здрав оброк за вашите малечки.

Овој чоколаден пудинг од киноа и банана е одличен за деца над 12 месеци.

Нутритивни вредности: 438 калории, 80.5 g јаглехидрати, 11.5 g масти, 10.2 g протеини.

Функционалност: посно, vege, forkids, diet, lactosefree, GMOfree. 

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Начинот на подготовка погледнете го на нашето видео.

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *