Посно и здраво: Чоко браунис колач

Дали и вие сте љубители на чоколадни вкусови?

Го имаме рецептот за највкусниот и најздравиот чоко браунис колач, готов за помалку од 30 минути.

Количината на намрници е доволна за подготовка на колач кој содржи 20 парчиња.

Едно парче содржи 68.15 калории, 8.05 g, јаглехидрати, 4.6 g масти и 1.31 g протеини.

Функционалност: посно, vege, GMOfree, diet,lactose free.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Начинот на подготовка погледнете го на нашето видео подолу.

Добар апетит!

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *