Чоколадно енергетско смути

Вкусно и здраво смути за одличен почеток на денот, чаша полна со витамини, минерали и многу антиоксиданси.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте дури не добиете убава и густа хомогена смеса. Можете да додадете по желба и неколку зрна замрзната аронија.

Повеќе идеи за смути пронајдете тука.

Во соработка со:

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *