Детокс смути за зајакнување на имунитетот

Споделете со пријателите

Направете го првилниот избор и започнете го денот со чаша полна здравје, нутритиенти и многу антиоксиданти.

Ова смути не само што на здрав начин ќе го разбуди вашиот дигестивен тракт, туку и ќе ви помогне да го зајканете имунитетот и многу полесно да се справите со пролетните настинки.

Содржи 347 калории, 67.2 g јаглехидрати, 5.7 g масти и 8.6 g протеини.

Функционалност: посно, веге, diet, GMOfree, lactose free. 

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте дури смесата не се изедначи.

Уживајте во утрото!

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=3EPazaoLcug[/embedyt]

Драгана Младеновска

Аеробик и пилатес инструктор, Сопственик на FitLife Fitness Studio, Магистар по фармација и диететика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *