Здрав појадок за вашите најмили – Овесна детска каша

Здравите навики се стекнуваат уште од мали нозе. Учете ги своите најмили дека здравата исхрана е многу важна за нашето здравје и пробајте здравите оброци да бидат дел од нивното секојдневно мени.

Овесна детска каша без додаден шеќер, со ванила вкус, збогатена со витамини од Виталиа е одлична за здрав појадок на вашето дете.

Збогатете ја хранливоста на оваа каша со неговото омилено овошје, кокосово масло и мед или маџун и украсете ја на забавен начин така што полесно ќе го натерате вашето дете да јаде ;). Нашиот предлог е во прилог:

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Добар апетит!

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *