Солени енергетски крекери со семиња без брашно и без масло

Здрави солени крекери направени само од семиња, зачини и вода.
Не содржат воопшто јаглехидрати, но поради високата содржина на здрави масти ќе ве држат сити многу долго време.
Можете да ги јадете индивидуално, да ги комбинирате со свежа салата или пак да ги намачкате со малку нискомаслена павлака и да ги наросите со омилениот зачин.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *