Енергетски палео барови

Овие енергетски барови се одличен предлог за вкусна ужинка. Количината на намирници е доволна за подготовка на 7 поголеми барови.

Еден бар содржи 306.3 калории, 26.74 g јаглехидрати, 21.4 g масти и 5.2 g протеини.

Функционалност:  посно, палео, vege, lactose free, diet.

Потребни состојки:

  • 100 g мелени бадеми
  • 100 g снегулки од хељда – Vitalia
  • 5 лажици кокосов шеќер – Vitalia
  • 1 лажица интегрален сусам – Vitalia
  • 1 лажица чиа семе – Vitalia
  • 50 g сува брусница – Vitalia (кисната во вода)
  • 5 лажици кокосово масло – Vitalia
  • ½ лажичка ѓумбир – Vitalia
  • малку вода – по потреба.

Начин на подготовка:

Погледнете го нашето видео.

На здравје!

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *