Интегрални хроно мафини со спанаќ, печурки и семиња

Овие мафини можете да си ги подготвите во сабота или недела и да си имате готов хроно појадок за цела недела.

Еден мафин содржи 104.1 калории, 12.47 g јаглехидрати, 4.96 g масти и 4 g протеини.

Функционалност: хроно, vegetarian, no sugar added, diet, lactose free. 

Можеби ќе ве интересира: Идеи за хроно појадок.

Потребни состојки:

Количината на намирници е доволна за подготовка на 15 мафини.

Начин на подготовка:

Начинот на подготовка погледнете го нашето видео.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=Bsm-psqLeTc[/embedyt]

 

Комбинирајте ги за појадок со дозволените намирници и свеж зеленчук.

Добар апетит!

Можеби ќе ве интересира: Како да направите здрав хроно леб?

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *