Хроно намаз со модар патлиџан

Збогатете го вашиот хроно појадок со овој вкусен намаз од модар патлиџан. Се подготвува многу лесно, а можете да го чувате во стаклена тегличка во фрижидер и неколку денови.

Содржи 309 калории, 11 g јаглехидрати, 28.4 g масти и 6.1 g протеини.

Функционалност: посно, хроно, vege, lactose free, diet, GMOfree.

Потребни состојки:

Начин на подготовка: 

Погледнете го нашето видео подолу.

На здравје!

Повеќе идеи за хроно рецепти пронајдете тука.

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *