Интегрален колач со јагоди

Подгответе го овој неодолив колач со интегрално брашно и јагоди и изненадете ги најблиските. Се подготвува едноставно, а е навистина многу вкусен и не содржи непотребни шеќери.

Едно парче од овој неодолив сочен колач содржи 144 калории, 23 g јаглехидрати, 4.32 g масти и 4.43 g протеини.

Функционалност: diet, lactosefree, GMOfree.

Потребни состојки (за 16 парчиња):

Начин на подготовка:

Начинот на подготовка погледнете го на нашето видео подолу.

Добар апетит!

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *