Кето вечера: Свежа салата со семиња и јајце

Протеински оброк одличен за после тренинг, но и за сите оние кои внимаваат во исхраната да внесуваат помалку јаглехидрати. Подгответе ја оваа едноставна салата збогатена со јајце и семиња и уживајте во здравиот, протеински оброк.

Нутритивни вредности: 535 калории, 22.9 g јаглехидрати, 39.2 g масти и 23.1 g протеини.

Функционалност: кето, high protein, GMOfree, lactose free.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Начинот на подготовка погледнете го на видеото.

Добар апетит!

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *