Овесни колачиња од само 4 состојки

Дали ги пробавте новите вкусови од овесните каши Go Nutri од Виталиа?

Подгответе од нив Вкусен и здрав појадок за носење или пак едноставни Овесни колачиња од само 4 состојки.

Уживајте во здравите оброци заедно со своето семејство.

Од подолу наведената количина на намирници ќе добиете 13 колачиња.

Нутритивни вредности по парче: 54 калории, 7.3 g јаглехидрати, 2.3 g масти и 1.2 g протеини.

Функционалност: посно, diet, GMOfree, lactose free.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Начинот на подготовка погледнете го во вториот дел од нашето видео подолу.

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *