Протеински мафини со банана и вкус на ванила

Одличен десерт или ужинка за пред или после тренинг.

Овие вкусни протеински мафини можат да се вклопат и во комбинација за појадок заедно со чаша црно кафе.

Морате да ги пробате 🙂

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Погледнете го нашето видео.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=pi_kf968J_E[/embedyt]

Добар апетит!

Повеќе идеи за здрави рецепти, пронајдете тука.

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *