Протеински сладолед со јагода

Кој рече дека сладоледот мора да биде полн со многу шеќери и многу калории?

Ние имаме одличен предлог за здрав и вкусен протеински сладолед со вкус на јагода.

Одличен десерт кој би можеле да го јадете како енергија пред или после вежбање бидејќи е полн со протеини кои ќе ви помогнат за полесна регенерација на мускулите.

1 порција протеински сладолед содржи 210 калории, 22.5 g јаглехидрати, 7.9 g масти и 14.7 g протеини.

Функционалност: high protein, diet, GMO free.

Потребни состојки (за 4 порции):

Начин на подготовка: 

Начинот на подготовка погледнете го на нашето видео.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=DQprfF-4D3g[/embedyt]

Добар апетит!

Можеби ќе ве интересира:

5 лесни и брзи рецепти со свежи јагоди

Здраво летно освежување: Брз сладолед од диња и банана

Сладоледот може да биде здрав! 3 рецепти за домашно ледено освежување

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *