Протеинско смути со кокосово млеко

Немате идеа за оброк после тренинг?

Подгответе го ова вкусно протеинско смути за побрза и поефикасна регенерација на мускулите после напорниот и енергичен тренинг.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте неколку минути.

Уживајте во убавиот и освежителен протеински напиток.

На здравје!

Начинот на подготовка можете да го погледнете и на нашето видео подолу.

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *