Протеински УН ручек: Соја шницли со сусам и салата

Едноставен, брз и вкусен протеински ручек – Крцкави соја шницли со интегрален сусам и свежа сезонска салата.

Количината на намирници одговара за две порции, но една порција содржи 546 калории, 41.6 g јаглехидрати, 28 g масти и 34.05 g протеини.

Функционалност: посно, vege, high protein, lactose free, diet.

Потребни состојки (за 2 порции):

Начин на подготовка:

Погледнете го нашето видео.

Добар апетит!

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *