Солени кето мафини

Одлични протеински кето мафини кои скоро и да не содржат јаглехидрати.

Повеќе за кето исхраната како ефикасен начин на слабеење прочитајте тука.

Количината на намирници излистани подолу е доволна за подготовка на 8 мафини.

Еден мафин содржи 118.3 калории, 3.36 g јаглехидрати, 7.23 g масти и 10.75 g протеини.

Функционалност: кето, diet, high protein, low carb, no sugar added.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Начинот на подготовка, погледнете го на видеото.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=8tdz4NyjrJc[/embedyt]

Добар апетит!

Можеби ќе ве интересира: Вкусен кето оброк: Полнето пилешко со пармезан.

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *