Здраво, посно и вкусно: Авокадо хумус

March 3rd, 2018|Категории: Здравје, Исхрана, Рецепти|Теми: , , , , , , , |

Посно и брзо – Како да направите домашен хумус намаз? Рецептот е навистина едноставен и можете да го комбинирате во повеќе оброци. Складирајте го хумусот во стаклена тегличка и чувајте го во фрижидер. Нутритивни вредности:

Здрав намаз од авокадо

June 25th, 2017|Категории: Исхрана, Рецепти|Теми: , , , , , |

Купивте авокадо, но сеуште се мислите како да го искористите. Имаме одличен и брз рецепт за подготовка на вкусен намаз од авокадо. Потребни состојки: 1 зрело авокадо 1 лажичка сушен морков 1 лажичка сушен кромид

Вкусен и здрав намаз од јаболка и таан

April 22nd, 2017|Категории: Здрави десерти, Исхрана, Рецепти|Теми: , , , , , |

Домашно подготвен здрав намаз е секогаш добра идеа. Што мислите за вкусен и здрав намаз од јаболка и мед со таан? Одличен рецепт и за најмалите. Слободно намачкајте им на парче леб или додадете 1

Вкусен и здрав намаз од леќа и таан

March 18th, 2017|Категории: Исхрана, Рецепти|Теми: , , , , , , , , , , |

Доколку сакате да се храните здраво тогаш дефинитивно од исхраната треба да ги исфрлите конзервираните и купени намази кои се полни со адитиви, конзерванси, многу калории и сол. Сите овие состојки се штетни за здравјето,