Брз посен ручек: зеленчуковa инстант супа, макало од тиквичка и интегрални лепчиња 

March 10th, 2018|Категории: Исхрана, Рецепти|Теми: , , , , , , , |

Има ли поубаво нешто од крцкави топли лепчиња и вкусно макало комбинирано со топла густа зеленчукова крем супа како топло предјадење. Нутритивни вредности : калории: јаглехидрати: масти: протеини: Посен брз ручек: Инстант зеленчукова супа, макало

Посни сникерс барови

March 5th, 2018|Категории: Здрави десерти, Исхрана, Рецепти|Теми: , , , , , , , |

Никој не би одолеал на сникерс, но секој би се замислил за празните калории кои ќе ги внесе со само едно чоколатце. За да немате грижа на совест имаме одличен рецепт за подготовка на домашни,

Посни чоколадни бомбици

February 26th, 2018|Категории: Здрави десерти, Исхрана, Рецепти|Теми: , , , , , , , |

Овие посни, чоколадни бомбици се одличен предлог за вкусна и здрава ужинка. Богатиот чоколаден вкус ќе ве освои со сигурност. Изобилуваат со хранливи нутритиенти и една бомбица содржи 79 калории, 11.1 g јаглехидрати, 3.4 g масти и 1.4 g масти. вкупно

Предлог за здрав посен ручек: Снегулки од хељда со зеленчук и семиња

February 24th, 2018|Категории: Исхрана, Рецепти|Теми: , , , , , , |

Количината на намирници одговара за една голема порција или две помали. Овој оброк содржи 814 калории, 109 g јаглехидрати, 34 g масти и 22.7 g протеини. Бројот на протеини во овој оброк задоволува 50% од дневните потреби за протеини. Потребни состојки:

Здрави посни чоколадни мафини

February 19th, 2018|Категории: Здрави десерти, Исхрана, Рецепти|Теми: , , , , , , , , , |

Посно, здраво и вкусно. Во име на велигденските пости ќе се обидеме да ви даваме идеи за посни и здрави рецепти. Овие мафини се одличен здрав и посен десерт, доколку сакате да бидат уште посочни