Како да подготвите три балансирани оброци во тек на еден ден

Споделете со пријателите

Ова видео ви го ветив на Инстаграм пред некое време.
Во видеото ќе видите како изгледа еден мој ден и што јадеме најчесто за појадок/ручек и вечера.
Сакам да ви покажам на дело дека готвењето на балансирани и здрави оброци не е воопшто сложено и не бара толку многу време. Потребна е само желба, план и добра организација.
Ќе ми значи вашиот фидбек и затоа ќе ве очекувам со коментари дали ви се допаѓаат вакви видеа и што следно би сакале да снимам.

Драгана Младеновска

Аеробик и пилатес инструктор, Сопственик на FitLife Fitness Studio, Магистар по фармација и диететика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *