Витамински микс за убаво утро

Започнете го утрото со полна чинија витамини кои ќе ви дадат енергија за цел ден. Одлична комбинација на овошки и мед за убав почеток на денот.

Нутритивни вредности: 611 калории, 140.5 g јаглехидрати, 5.4 g масти и 6.3 g протеини.

Функционалност: посно, vege, lactosefree, GMOfree. 

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Сите состојки насечкајте ги на парченца и измешајте ги заедно.

Комбинирајте го овој витамински микс со зелен чај со лимонова трева и ѓумбир од Виталиа.

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *