Здрав чоколаден крем со стевиа

5 едноставни намирници ви се потребни за подготовка на овој здрав намаз.

Финалниот производ е фантастичен затоа што навистина може да се мери со вистинскиот чоколаден крем.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Начинот на подготовка погледнете го на нашето видео.

Предлог за здрав појадок:

Оризови галети (Vitalia rice cakes) премачкајте ги со чоколадниот крем, одозгора ставете овошје по желба и наросете мешавина од 4 мелени семињa.

На здравје!

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *