Здрав појадок за помалку од 5 минути во солена и блага варијанта

Одличен начин за здрав почеток на денот. Брз појадок во две варијанти, солена со пченкарни галети и блага варијанта со оризови галети.

Потребни состојки:

солена варијанта:

блага варијанта:

Начин на подготовка:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=k3HwR9AAxN0[/embedyt]

 

На здравје појадок!

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *