Здрави детски колачиња

Сабота е одличен ден за семејно дружење во кујната.

Заедно со вашите најмили подгответе ги овие Здрави детски колачиња со овесна каша, киноа и брусница и уживајте во убавиот и ароматичен мирис кој ќе се шири низ целата куќа дури се печат. Украсете ги во чинија на детски начин или дозволете им на своите деца сами да го направат тоа

Потребни состојки:

Начина на подготовка:

Погледнете го начинот на подготовка на нашето видео подолу.

Уживајте!

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *