Здрави грицки од јаткасти плодови и семиња

Додека гледате филм или уживате пред телевизор, наместо да грицкате нездрави и многу калорични грисини, подгответе ги овие вкусни грицки со јаткасти плодови и семиња кои изобилуваат со здрави масти и многу витамини.

Количината на намирници која ја користиме во рецептот одговора за 8 лица (порции).

Нутритивни вредности по порција: 397.13 калории, 11 g јаглехидрати, 34.14 g масти, 15.31 g протеини.

Функционалност: посно, vege, diet, lactosefree, GMOfree.

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Погледнете го нашето видео.

Послужете ги овие здрави грцики со освежителен и здрав комбуха напиток од Виталиа.

На здравје!

Драгана Младеновска

Магистер по фармација, Аеробик и Пилатес инструктор. Зависник од здрава исхрана и експериментирање во кујната.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *