30 Дневен смути предизвик – Ден 24

Споделете со пријателите

30 дневен смути предизвик.

Приклучете ни се! Секој ден ве инспирираме со интересна рецепта за подготвување смути.


Ден 24

Смути летен коктел

Ова смути е одлично за освежување во жешките летните денови. Малините се полни со витамини и антиоксиданси. Гоџи бобинките содржат најмногу протеини од било кое друго овошје. Исто така се и полни со минералите: цинк, железо, бакар, калиум. Тие имаат 15 пати повеќе железо од спанаќот.

Што ќе ви е потребно?

  • 10-тина замрзнати малини
  • сок од 1 портокал
  • 10-тина зрна гоџи бобинки
  • 1/2 банана
  • 200 ml вода

Како да подготвите?

Ставете се во блендер и добро измешајте.

На здравjе 🙂

Дарко Колев

Долгогодишен спортист , маратонец, зависник од теретана и активен животен стил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *