Популарни

Како да пресметате колку калории и макронутритиенти дневно ви се потребни доколку сакате да слабеете?

Иако многу се зборува за калории и макронутритиенти, не сум сигурна дали сите ја сфаќаат суштината и концептот со калориите …

Рецепти

Јафа коцки со рум

Состојки: за долниот слој: 150 g овесни снегулки 50 g лешници 11 урми (претходно киснати во вода ) 1 лажица …

Сникерс енерџи барови

Со ваков наслов имам многу десерти ама не сум иновативна веќе со имињата иако рецептите се различни 😊 Состојки (за …

Рецепти за бебе

Палачинки од цели зрна хељда
Крем супа со БРОКУЛИ
Житни плочки со мед
en_USEnglish
en_USEnglish