Маска за суви раце со авокадо, лимон и овесни снегулки

Споделете со пријателите

За оние кои имаат проблем со суви и груби раце, имаме природно домашно решение. Во продолжение видео на кое ќе можете да погледнете како да си подготвите домашна и природна маска за суви раце.

Се што ви е потребно е: авокадо, две лажици овесни снегулки, белка од јајце и една лажица сок од лимон.

Постапката на подготовка погледнете ја на видеото. Нанаесете ја маската на рацете и оставете ја да делува 20 минути. Потоа, со топла вода темелно исчистете ги рацете и нанесете хидратантен крем.

Avocado Oatmeal Hand Mask

Rough hands? Try this DIY avocado and oatmeal hand mask.

Posted by Prevention Magazine on Sunday, July 31, 2016

Драгана Младеновска

Аеробик и пилатес инструктор, Сопственик на FitLife Fitness Studio, Магистeр по фармација и диететика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *