Чоколадно енергетско смути

Споделете со пријателите

Вкусно и здраво смути за одличен почеток на денот, чаша полна со витамини, минерали и многу антиоксиданси.

Потребни состојки:

  • 1 банана
  • ½ авокадо
  • 1 лажичка чиа семе
  • 1 лажичка ленено семе
  • 1 лажичка какао
  • 1 лажичка гроздов слад – маџун
  • 200 ml вода.

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте дури не добиете убава и густа хомогена смеса. Можете да додадете по желба и неколку зрна замрзната аронија.

Повеќе идеи за смути пронајдете тука.

Во соработка со:

Драгана Младеновска

Аеробик и пилатес инструктор, Сопственик на FitLife Fitness Studio, Магистeр по фармација и диететика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *