Намаз со модар патлиџан

Споделете со пријателите

Збогатете го вашиот оброк со овој вкусен намаз од модар патлиџан. Се подготвува многу лесно, а можете да го чувате во стаклена тегличка во фрижидер и неколку денови.

Содржи 309 калории, 11 g јаглехидрати, 28.4 g масти и 6.1 g протеини.

Потребни состојки:

  • 1 модар патлиџан
  • 1 лажица сусамов таан 
  • 2-3 лукчиња
  • 1 лажица сусамово масло
  • малку хималајска сол.

Начин на подготовка: 

Погледнете го нашето видео подолу.

На здравје!

Драгана Младеновска

Аеробик и пилатес инструктор, Сопственик на FitLife Fitness Studio, Магистeр по фармација и диететика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *