Кето вечера: Свежа салата со семиња и јајце

Споделете со пријателите

Протеински оброк одличен за после тренинг, но и за сите оние кои внимаваат во исхраната да внесуваат помалку јаглехидрати. Подгответе ја оваа едноставна салата збогатена со јајце и семиња и уживајте во здравиот, протеински оброк.

Нутритивни вредности: 535 калории, 22.9 g јаглехидрати, 39.2 g масти и 23.1 g протеини.

Потребни состојки:

  • марула
  • 2 моркови
  • 1 краставица
  • 1 домат
  • 2 варени јајца
  • 1 лажица интегрален сусам
  • 1 лажица ленено семе
  • 1 лажица семки од тиква
  • масло од сусам
  • малку хималајска сол.

Начин на подготовка:

Начинот на подготовка погледнете го на видеото.

Добар апетит!

Драгана Младеновска

Аеробик и пилатес инструктор, Сопственик на FitLife Fitness Studio, Магистeр по фармација и диететика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *