Протеинско смути со кокос

Споделете со пријателите

Немате идеа за оброк после тренинг?

Подгответе го ова вкусно протеинско смути за побрза и поефикасна регенерација на мускулите после напорниот и енергичен тренинг.

Потребни состојки:

  • околу 30 g сурутка – може и со вкус
  • 200 ml вода
  • 1 лажичка чиа семе
  • 1 лажичка ленено семе
  • 1 лажица трошки кокос
  • 2 лажици бобинки по желба (пр. борвинки)

Начин на подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендер и блендирајте неколку минути.

Уживајте во убавиот и освежителен протеински напиток.

На здравје!

Драгана Младеновска

Аеробик и пилатес инструктор, Сопственик на FitLife Fitness Studio, Магистeр по фармација и диететика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *