Утрински напиток за слабеење и исфрлање на токсините

Споделете со пријателите

Одличен напиток за утринско будење на дигестивниот тракт, за исфрлање на токсините и за слабеење.

Потребни состојки:

  • 200 ml топла вода
  • 2 лажици природен јаболков оцет
  • сок од 1 лимон
  • малку рендан ѓумбир – околу 1 лажичка, може и во прав но помалце (1/2 лажичка)
  • 1 лажичка ливадски мед

Начин на подготовка:

Извешате ги сите состојки во чаша и испијте го напитокот на празен стомак наутро.

На здравје!

Драгана Младеновска

Аеробик и пилатес инструктор, Сопственик на FitLife Fitness Studio, Магистeр по фармација и диететика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *