Витамински микс за убаво утро

Споделете со пријателите

Започнете го утрото со полна чинија витамини кои ќе ви дадат енергија за цел ден. Одлична комбинација на овошки и мед за убав почеток на денот.

Нутритивни вредности: 611 калории, 140.5 g јаглехидрати, 5.4 g масти и 6.3 g протеини.

Функционалност: посно, vege, lactosefree, GMOfree. 

Потребни состојки:

Начин на подготовка:

Сите состојки насечкајте ги на парченца и измешајте ги заедно.

Комбинирајте го овој витамински микс со зелен чај со лимонова трева и ѓумбир од Виталиа.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=NAHpQ2Ntzzk[/embedyt]

Драгана Младеновска

Аеробик и пилатес инструктор, Сопственик на FitLife Fitness Studio, Магистeр по фармација и диететика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *