Здрав појадок за помалку од 5 минути во солена и блага варијанта

Споделете со пријателите

Одличен начин за здрав почеток на денот. Брз појадок во две варијанти, солена со пченкарни галети и блага варијанта со оризови галети.

Потребни состојки:

солена варијанта:

 • пченкарни галети
 • нискомаслена павлака
 • 1 варено јајце
 • aвокадо
 • свежа рукола
 • ленено семе.

блага варијанта:

 • оризови галети
 • 2 лажички сусамов таан
 • 2 лажички шумски мед
 • банана, калинка, аронија
 • интегрален сусам.

Начин на подготовка:

На здравје појадок!

Драгана Младеновска

Аеробик и пилатес инструктор, Сопственик на FitLife Fitness Studio, Магистeр по фармација и диететика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *