Здрави барови без печење

Споделете со пријателите

Потребни состојки:

  • 80 g мелени ореви
  • 100 g овесните снегулки
  • 50 g кокос
  • 3 лажици мед
  • 2 лажици сторено кокосово масло

*доколку смесата ви е сува додадете сосема малку вода

Начин на подготовка:

Сите состојки изблендирајте ги во блендер или процесор за храна и израмнете ја сместа со помош на шпатула во плехче.

За средишниот слој потребен ви е путер од кикиритки од @fit.delights.fitlife.

Горниот слој е стопено темно чоколадо.

Декорирајте по желба, можете да искористите кокос и сува брусница.

Оставете во фрижидер да стегне и потоа со помош на нож исечете посакувани форми.

Рецептот е на Елена 😊

Драгана Младеновска

Аеробик и пилатес инструктор, Сопственик на FitLife Fitness Studio, Магистeр по фармација и диететика.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *